2017-04-26

następny poprzedni

Jak prać kurtkę puchową?

Jak prać kurtkę puchową?

Puchowa kurtka damska Pepe Jeans - jak prać kurtkę.

 

 

 

 

Dobra kurtka puchowa renomowanej marki, takiej jak Pepe Jeans czy Wrangler, jest nieoceniona, kiedy nadchodzą chłodniejsze dni. Miłośnicy gór i zimowych krajobrazów dobrze wiedzą, że bez puchówki długa wyprawa będzie mało przyjemna. Tym bardziej warto pamiętać, że o kurtki puchowe należy odpowiednio dbać, aby służyły nam wiele lat.

 

Delikatny puch

 

Kurtki puchowe w odróżnieniu od zwykłych koszulek czy jeansów są raczej delikatnym produktem. Dlatego też należy o nie dbać i prać tylko wtedy, kiedy naprawdę musimy to zrobić. Są oczywiście osoby uważające, że kurtek puchowych w ogóle nie należy prać, jednak nie jest to do końca prawda. Jeżeli kupiliśmy wymarzoną kurtkę Lee i po długotrwałym użytkowaniu pojawiły się na niej plamy czy zabrudzenia, to powinniśmy ją wyczyścić, aby znów wyglądała świetnie.

 

 

 

Piłeczki na ratunek

 

Kurtki puchowej nie należy prać zbyt często, gdyż może to negatywnie wpłynąć na jej właściwości. Spokojnie wystarczą maksymalnie dwa prania w sezonie – oczywiście jeżeli kurtka jest używana bardzo często. Przed praniem warto sprawdzić czy nasza ulubiona kurtka puchowa Cross Jeans nie posiada żadnych rozdarć, które mogłyby się powiększyć podczas prania. Następnie warto do pralki wrzucić kilka piłeczek ping-pongowych, które zapobiegną zbijaniu się puchu. Na ogół kurtki puchowe pierze się w 30 stopniach.

 

 

W czym i jak prać? 

 

 

Wybór właściwego środka do prania ma tutaj kluczowe znaczenie. Jeśli zastosujemy nieodpowiedni specyfik, to możemy sprawić, że nasza kurtka straci elastyczność. Nie zaleca się używania płynu zmiękczającego. Najlepszym wyborem będzie specjalny płyn do prania pierza. Musimy też pamiętać o tym, aby nie prać kurtki z jeansami, koszulkami czy bielizną, lecz oddzielnie. W przeciwnym wypadku może się ona odbarwić albo nawet uszkodzić. Oczywiście możemy ją uprać ręcznie, jednak nie wszyscy mają na to czas i ochotę. Jeżeli chodzi o suszenie, to kurtkę puchową należy rozłożyć na płasko. Nie wolno jej wieszać, ponieważ mokry puch z pewnością opadnie na dół.

 

 

 

 

 

Brak komentarzy.

Komentuj:

Token
 

NEWSLETTER