2017-07-05 10:58:58

następny poprzedni

Jak prawidłowo dobrać rozmiar spodni?

Jak prawidłowo dobrać rozmiar spodni?

Spodni jeansowych nie może zabraknąć w żadnej szafie, to przecież element garderoby stosowany w różnych stylizacjach: na co dzień, na wyjątkowe wyjścia czy do pracy. Aby świetnie w nich wyglądać i cieszyć się wygodą w czasie noszenia, trzeba dopasować odpowiednią wielkość. Podpowiadamy, jak dobrać rozmiar jeansów i jak interpretować oznaczenia na metkach. Zakup świetnych Wranglerów już nigdy nie będzie problemem!

 

W i L - co to oznacza?

 

Oznaczenia W i L są dobrze znane wszystkim miłośnikom jeansów, można je zobaczyć na każdej metce takich spodni. Mimo to wiele osób ma problemy z interpretowaniem tych symboli i przez to kupuje niedopasowane elementy garderoby. Tymczasem dobranie optymalnego rozmiaru w przypadku jeansów jest bardzo ważne, szczególnie w sytuacji, kiedy chce się nabyć modne jeansy Lee czy Pepe Jeans za pośrednictwem sklepu online.

Na szczęście symbolika W i L jest bardzo prosta i łatwo ją zrozumieć. To po prostu anglojęzyczne skróty oznaczające długość (lenght) oraz szerokość (width) spodni, podawaną w calach. Cal to 2,54 cm, zatem łatwo obliczyć, że jeśli potrzebujemy spodni o długości około 80 cm, musimy sięgnąć po te oznaczone symbolem L32. Aby dobrać odzież dobrze dopasowaną w pasie, musimy obwód talii podzielić przez 2,54 cm, aby dowiedzieć się, która liczba powinna „towarzyszyć” literze W. Na szczęście, wielu producentów markowej odzieży zamieszcza w sieci pomocne tabele rozmiarów, dzięki którym łatwiej wybrać pasujący strój. Znajdziesz je także na stronach dobrych sklepów online.

 

Przymierz i…

 

Kupujesz jeansy przez internet czy w salonie? Bez względu na to, zawsze upewnij się, czy nie będzie problemu ze zwrotem lub wymianą towaru, jeśli np. rozmiar odzieży będzie nietrafiony. Czasami zdarza się tak, że jeansy są idealnie dopasowane, ale ciut za długie. W takim przypadku można je podwinąć i podszyć. Można to zrobić samodzielnie i za darmo (sprawdź tutaj) albo całkiem niedrogo w jednej z pracowni krawieckich. Zbyt długie spodnie wyglądają niechlujnie, szybko się postrzępią i zniszczą, więc lepiej tego nie bagatelizować.

 

 

Brak komentarzy.

Komentuj:

Token
 

NEWSLETTER