2017-04-13

następny poprzedni

Jak skrócić spodnie jeansowe, by nie straciły fasonu?

Jak skrócić spodnie jeansowe, by nie straciły fasonu?

 

Nie zawsze uda nam się znaleźć spodnie idealne. Zdarza się, że dżinsy dobrze leżą w pasie, ale są niestety za długie. W tej sytuacji sięgnij po nożyczki, igłę i nitkę, by dopasować je do długości swojej nogi. Podpowiadamy, jak się za to zabrać i na co trzeba uważać, aby skracane spodnie nie straciły fasonu.

 

Skompletuj akcesoria

 

Do skracania spodni będziesz potrzebować:

 

  • - Naostrzonych nożyc,
  • - Igły,
  • - Nitki,
  • - Szpilek,
  • - Kredy krawieckiej,
  • - Miary krawieckiej (ewentualnie linijki, ekierki),
  • - Maszyny do szycia (opcjonalnie).

 

 

Nożyczki, nici, szpilki - obcinamy jeansy

 

Zadbaj, aby w pomieszczeniu znajdowało się dobre światło. Rozłóż się na kuchennym stole lub na biurku - do odmierzania długości nogawek przyda Ci się prosty i stabilny blat.

 

Etap 1.

 

Ubierz spodnie. Stań przed lustrem. Podwiń nogawki na taką długość, która Ci odpowiada. Przymiarek dokonuj w butach, w których najczęściej będziesz chodzić w swoich jeansach. Zaznacz szpileczkami miejsce podwinięcia.

 

 

Etap 2.

 

Spodnie połóż na płaskiej powierzchni. Naszkicuj na nogawce od centymetra miejsce podwinięcia. Ściągnij szpileczki. Rozwiń nogawkę. Następnie około centymetr poniżej wyznaczonej linii narysuj kolejną linię - cięcia. Pamiętaj, że spodnie trzeba będzie obrębić, aby się nie pruły. Każdą nogawkę musisz indywidualnie odmierzyć. Może zdarzyć się tak, że spodnie fabrycznie mają różną długość nogawek.

 

 

Etap 3.

 

Przetnij jeans wzdłuż linii cięcia. Zwróć uwagę, aby nie szarpać rozcinanego materiału, ponieważ mogą się pojawić zaciągnięcia na dżinsie.

 

 

Etap 4.

 

Wybierz nitkę w kolorze odpowiadającym szwom na jeansach. Podłóż materiał. Jeśli posiadasz maszynę, uruchom ją i zszyj nogawkę. Igłą także poradzisz sobie ze skróceniem spodni, jednak będzie to trwało nieco dłużej. Na początku użyj pojedynczego ściegu i po zafastrygowaniu sprawdź, czy długość spodni się zgadza. Następnie powtórz szycie, aby nogawka na stałe zachowała swoją nową długość.

 

 

Maszyna do szycia - obcinamy jeansy

 

 

 

Etap 5.

 

Poszło Ci znakomicie! Ciesz się ze swoich nowych, skróconych spodni jeansowych!

 

 

 

 

Brak komentarzy.

Komentuj:

Token
 

NEWSLETTER