2017-04-28

następny poprzedni

Jak wyczyścić kurtkę skórzaną?

Jak wyczyścić kurtkę skórzaną?

Skórzana kurtka męska | Denimbase.pl

 

 

Skóra to wyjątkowo trwały materiał, jednak nawet ona może potrzebować czyszczenia i renowacji. Żeby porządnie zadbać o swoją skórzaną kurtkę i jej przy tym nie uszkodzić, warto przestrzegać kilku podstawowych zasad.

 

 

Zalecenia producentów

 

Przed wszystkim powinniśmy zobaczyć, jakie informacje znajdziemy na metce naszej skórzanej kurtki Pepe Jeans, zanim zaczniemy ją czyścić. Jeżeli postąpimy zgodnie z zawartymi tam instrukcjami, cały proces powinien przebiec bezproblemowo. Najpopularniejsze zabrudzenia na skórze powstają podczas codziennego użytkowania, przeważnie na kołnierzu i mankietach. W zależności od rodzaju materiału możemy zastosować różne metody czyszczenia. Najbezpieczniejszą z nich jest zaniesienie naszej ukochanej kurtki skórzanej Wrangler do pralni, gdzie zostanie profesjonalnie odnowiona. Będzie nas to jednak trochę kosztować.

 

 

 

Samodzielne mycie

 

Możemy także zająć się kurtką samodzielnie. Powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby skóra po praniu nie stwardniała i nie przesuszyła się. Dlatego też warto zastosować specjalny płyn lub mydło do prania produktów skórzanych. Dzięki temu zyskamy pewność, że nasza kurtka Pepe Jeans będzie wyglądała świetnie. W przypadku niewielkich plam czasami wystarczy zwykła wilgotna ściereczka. Natomiast skóry zamszowe nierzadko wymagają szczotkowania lub profesjonalnego podejścia, jeśli plamy nie chcą zejść.

 

 

 

Kilka przydatnych uwag

 

Jeżeli tłuste plamy nadal się utrzymują na naszej kurtce skórzanej albo zaczyna ona blaknąć, to powinniśmy jak najszybciej zanieść ją do pralni. Warto upewnić się, że pracownik prawidłowo rozpozna rodzaj skóry i zastosuje odpowiednie rozwiązanie. W przeciwnym wypadku kurtka może ulec uszkodzeniu. Czasami po praniu chemicznym trzeba także ponownie zabarwić powierzchnię skóry. Powinniśmy więc ustalić z pracownikiem czy chcemy zafarbować całą kurtkę czy tylko wybrane miejsca. Jeżeli będziemy należycie dbali o skórę, to posłuży nam ona przez wiele lat, podobnie jak dobrej jakości jeansy Lee.

 

 

 

Brak komentarzy.

Komentuj:

Token
 

NEWSLETTER