2017-06-22

następny poprzedni

Jak wymienić zamek w spodniach?

Jak wymienić zamek w spodniach?

Może zdarzyć się, że po jakimś czasie zamek w naszych ulubionych spodniach Cross Jeans przestanie działać. Wiele osób zanosi wtedy jeansy do krawcowej albo decyduje się na bardziej radykalny krok, czyli spisanie ubrania na straty. Można jednak w łatwy sposób samodzielnie naprawić zamek. Podpowiadamy, jak to zrobić.

 

Potrzebne materiały

 

Na samym początku warto sprawdzić, jak układa się materiał – na ogół w męskich jeansach lewy przód zachodzi na prawy, a w damskich odwrotnie. Następnie będzie nam potrzebny nowy suwak, najlepiej dokładnie takiej samej długości jak poprzedni. W przeciwnym razie będziemy musieli go przyciąć i pozbawimy się ograniczników. W jeansach najlepiej sprawdzają się suwaki z ząbkami metalowymi, w przypadku spodni z innych materiałów można skorzystać z suwaków plastikowych. Warto też dobrać nić w kolorze spodni, a jeśli to nie jest możliwe, to skorzystać z nici jaśniejszej od materiału, jeżeli kolor jeansów jest jasny i ciemniejszej, jeżeli nasze dżinsy są ciemne.

 

Przystępujemy do pracy

 

Zamek błyskawiczny do spodniWymianę zaczynamy od sprucia zepsutego zamka. Jeżeli nie udało nam się oddzielić suwaka od listewek, to będziemy musieli wykroić nowe. Jedna z nich musi być prostokątna i szersza o 3 cm od zamka, a druga zaokrąglona. Następnie tę pierwszą składamy na pół i obrzucamy na maszynie, jeżeli mamy taką możliwość. Dzięki temu materiał nie będzie się strzępił. Podobnie postępujemy z listewką zaokrągloną. Teraz przyszywamy suwak do szerszej listewki w taki sposób, aby zostało na niej około 1,5 cm wolnego miejsca. Kolejnym krokiem jest przyszycie gotowych listewek do naszych ukochanych jeansów Lee. Następnie odwracamy spodnie na lewą stronę i usuwamy zapętlone nici, po czym przyszywamy wolną część suwaka do zaokrąglonej listewki. Po wszystkim przewracamy spodnie na prawą stronę i rysujemy kredą linię w odległości miej więcej 3 cm od zamka i przeszywamy ją grubszą nicią. Pełni ona funkcję ozdobną, dobrze będzie więc wybrać ciekawy kolor. Na zakończenie zaprasowujemy nowy zamek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Brak komentarzy.

Komentuj:

Token
 

NEWSLETTER