2017-11-06

następny poprzedni

Jak zlikwidować uporczywe plamy z jeansów?

Jak zlikwidować uporczywe plamy z jeansów?

Masz ukochane markowe jeansy, z którymi szkoda byłoby się rozstawać? Jeśli pojawiła się na nich uporczywa plama, nie oznacza to, że musisz zrezygnować z ulubionego ubrania. Twoje spodnie od Lee czy Cross Jeans mogą jeszcze wrócić do dawnej świetności. Trzeba tylko podejść do sprawy "na chłodno" i wybrać odpowiedni sposób na skuteczne wywabienie plamy. Niemal każdy typ zabrudzenia wymaga innej metody czyszczenia, a często najskuteczniejsze okazują się domowe sposoby, bez konieczności sięgania po nowoczesne detergenty.

 

Najczęstsze zabrudzenia

 

Jedną z najczęstszych plam na jeansach, z którą trudno sobie poradzić, jest zabrudzenie z trawy. Szczególnie, gdy jest to stara, zaschnięta plama. Jednym ze sprawdzonych sposobów jest czyszczenie jej wodą z białym octem. W pierwszym kroku musimy namoczyć spodnie w przygotowanym preparacie, a następnie tradycyjne wypraje w pralce. To powinno sprawić, że nasze markowe spodnie znów będą jak nowe.

 

Inną bardzo kłopotliwą plamą na jeansach może być kawa lub herbata. Zabrudzić się takimi napojami bardzo łatwo, a usunięcie ich podczas zwykłego prania może się nie udać. Aby pozbyć się takiej plamy, również warto sięgnąć po ocet. Najpierw przygotowujemy roztwór octu w wodzie (1 łyżeczka octu na litr wody) i pozbywamy się plamy przez pocieranie jej nasączona gąbką. Innym sposobem może być zastosowanie sody oczyszczonej na wilgotną plamę i usuniecie jej – tak jak w poprzednim przypadku - przez delikatne przecieranie.

 

Stosując konkretną metodę, zawsze trzeba mieć na uwadze ryzyko powstania ewentualnych odbarwień. W takim wypadku, nawet jeśli pozbędziemy się plamy, nasze markowe spodnie będą niezdatne do użytku. Kolejną niezwykle ważna zasadą jest nieużywanie żelazka. Gorąca temperatura może utrwalić plamę, więc trzeba być ostrożnym. Na koniec jeszcze jedna ważna rada: jeśli plama jest świeża, warto ją najpierw spróbować spłukać zimną wodą. W niektórych wypadkach to wystarczy, by pozbyć się jej na dobre.

 

Brak komentarzy.

Komentuj:

Token
 

NEWSLETTER