2017-04-21 10:33:06

następny poprzedni

Jak zrobić dziury w spodniach?

Jak zrobić dziury w spodniach?

Jeansy, nici - jak zrobić dziury w jeansachSpodnie z dziurami, przetarciami i postrzępionymi nogawkami nie wychodzą z mody od lat. Czy to seksowne rurki czy nieco luźniejsze boyfriendy – zawsze prezentują się ciekawie i oryginalnie. Spodnie z dziurami można kupić albo... zrobić samemu. W każdej szafie na pewno znajdą się nieco sfatygowane markowe jeansy, z którymi jeszcze nie chce się rozstać. Podpowiadamy, jak przemienić swoje ulubione jeansy Lee w modne spodnie z dziurami. 

 

 

Najpierw przymiarka...

 

Zrobienie dziur w spodniach nie jest takie trudne, trzeba się tylko do tego odpowiednio przygotować. Przede wszystkim warto wybrać odpowiednie jeansy, ponieważ nie każde nadają się do tego równie dobrze. Zaleca się unikanie spodni ze streczem, bo gumowe nitki zepsują cały efekt. Zanim przystąpi się do wykonywania dziur, najlepiej założyć spodnie na siebie i wybrać miejsca, w których najlepiej będą się one prezentować i z pewnością nie będą przeszkadzać. Dziury świetnie wyglądają na udach, kolanach i łydkach, o delikatne przetarcia można pokusić się także na kieszeniach i krawędziach nogawek. Miejsca, w których zamierza się zrobić dziury, trzeba zaznaczyć ołówkiem, mydełkiem lub kredą.

 

 

A dalej już tylko tniemy...

 

Do zrobienia dziur w spodniach potrzebne jest ostre narzędzie, na przykład nożyczki krawieckie lub nożyk do tapet. Zanim przystąpi się do wycinania dziur, trzeba wsunąć do nogawki coś twardego, jak karton albo drewniana deseczka, co zabezpieczy przed pocięciem tylną część nogawki. Następnie warto przetrzeć nieco materiał papierem ściernym albo wełną stalową, ponieważ dzięki temu będzie wyglądał na podniszczony, a dziury wypadną bardziej naturalnie. Można zastosować także pumeks albo tarkę do sera. Na tak przygotowanym materiale można wyrwać dziurę, najlepiej zrobić to czubkiem noża lub nożyczek. Ostatnim krokiem będzie postrzępienie dziury z wykorzystaniem pęsety, szpilki albo szydełka. Jeśli chce się uzyskać modny efekt białych poprzecznych pasków, trzeba wykonać dwa nacięcia i pomiędzy nimi wyskubać pionowe nitki. Trzeba pamiętać, że spodnie – i dziury – mogą zmienić nieco wygląd po praniu, więc warto zrobić mniejsze dziurki, a po praniu dopasować je po raz kolejny do swoich preferencji.

 

 

 

Jeansy damskie z dziurami, trampki damskie

 

~łukasz
2017-06-19 14:55:04
Świetny temat
Bardzo fajny tekst, który wyjaśnił mi jak zrobić odpowiednie dziury w spodniach. Polecam przeczytać całość i widzę, że bardzo często pojawiają się tutaj ciekawe publikacje - będę częściej

Komentuj:

Token
 

NEWSLETTER