2017-04-16 16:11:51

następny poprzedni

Jak zwęzić spodnie jeansowe w pasie?

Jak zwęzić spodnie jeansowe w pasie?

Jeansy podczas noszenia najczęściej rozciągają się w pasie, szczególnie jeśli w składzie materiałowym znajduje się elastan. Nie każdy lubi nosić do spodni pasek, który nie pasuje do wszystkich stylizacji, a czasami jest niewygodny i wbija się w brzuch. Co więc zrobić z takimi dżinsami? Należy pobawić się w krawcową i zwęzić je w pasie!

 

 

Krawiecka taśma miernicza - zwężamy spodnie jeansowe

 

 

Krok 1.

 

Ubierz spodnie i stań przed lustrem. Naciągnij je w pasie tak, jakbyś chciała, aby na Tobie leżały. Nadmiar materiału złap za plecami. Mydełkiem lub kredą zaznacz miejsce, w którym powinno być zwężenie. Ściągnij spodnie i na stole za pomocą linijki popraw kreskę. Dodatkowo możesz także użyć szpileczek do wskazania miejsca cięcia.

 

 

Krok 2.

 

Odpruj szlufkę i oryginalny szew spodni Lee. Jeśli zależy Ci, aby jeansy po przeróbce prezentowały się idealnie na Twojej pupie, koniecznie rozpruj szef aż do kroku.

 

 

Krok 3.

 

Weź do ręki ostre nożyczki. Obetnij nadmiar materiału w pasie. Pamiętaj o tym, że będziesz musiała wykonać nowy szef - nie zapomnij zostawić na niego dodatkowego materiału. Przed nacięciem sprawdź, ile jeansu zostawić, aby po zwężeniu materiał dobrze się układał. Zwróć także uwagę, aby dżinsy podciąć symetrycznie po obu stronach oryginalnego szwu. Odległość między kieszeniami powinna być identyczna.

 

 

 

Nici do szycie - zwężamy jeansy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Krok 4.

 

Wybierz nitkę w kolorze odpowiadającym przeszyciom na spodniach np. Wrangler. Załóż materiał i na początku zafastryguj go. Pamiętaj, aby tkaninę na szwie podwijać na zewnątrz. Ubierz spodnie i sprawdź, czy perfekcyjnie odmierzyłaś szew, a jeans nie marszczy się ani nie jest zbyt opięty. Jeśli materiału będzie za mało, spodnie będą za ciasne. Następnie dokonaj poprawek i powtórz szycie.

 

 

Krok 5.

 

Nie zapomnij zwęzić samego pasa. Odetnij nadmiar materiału i zszyj rozcięcie. By ukryć szycie, wykorzystaj uprzednio odprutą szlufkę. Przyszyj ją elegancko w miejscu, w którym dokonałaś zwężenia.

 

 

 

I gotowe. Twoje spodnie jeansowe są już idealnie dopasowane do Twojej talii. Jeśli posiadasz maszynę do szycia, nikt nie powinien zauważyć przeróbek!

 

Brak komentarzy.

Komentuj:

Token
 

NEWSLETTER