2017-06-19 12:35:44

następny poprzedni

Jeansy z elastanem czy ze 100% bawełną? Które wybrać?

Jeansy z elastanem czy ze 100% bawełną? Które wybrać?

Wybór odpowiedniego materiału, z którego zrobione będą nasze jeansy ma duże znaczenie. Zależy od niego przede wszystkim komfort noszenia, ale także to, jak spodnie będą się zachowywać po dłuższym noszeniu i praniu. Co więc wybrać: 100% bawełnę czy domieszkę elastanu?

 

Jaki efekt chcemy osiągnąć?

 

Spore znaczenie ma to, jaki efekt pragniemy osiągnąć, kiedy założymy spodnie. Lubimy luźne boyfriendy Pepe Jeans, do których założymy wygodnie trampki? W takim razie dobrym pomysłem będzie wybranie spodni ze 100% bawełny. Takie modele przeważnie są luźniejsze i nieco twardsze. W przypadku gdy chcemy, aby jeansy Wrangler przylegały do naszego ciała, to zaleca się wybranie modeli z domieszką elastanu. Nie ma tutaj żadnego dobrego czy złego wyboru, wszystko zależy od tego, w jakich spodniach czujemy się lepiej.

 

Funkcjonalność

 

Domieszka elastanu w jeansach sprawia, że są one bardziej sprężyste i przylegają do ciała. Warto jednak zwrócić uwagę na to, jak wiele elastanu znajduje się w spodniach – idealnym rozwiązaniem będzie ok. 2%, czasami jednak spotyka się modele, w których jest go aż kilkanaście procent. Takich spodni lepiej unikać, gdyż mogą okazać się po prostu niepraktyczne i bardziej będą przypominać legginsy. Z kolei bawełna jest materiałem naturalnym, więc spodnie składające się z niej w 100% na pewno umożliwią lepsze „oddychanie” skóry. Bawełna ma także tendencję do kurczenia się w praniu i lekkiego rozciągania w trakcie noszenia.

 

Osobisty styl

 

Nie będzie chyba zaskoczeniem, kiedy napiszemy, że na końcu i tak najbardziej liczą się nasze prywatne preferencje. Na rynku jest tak wiele rożnych rodzajów spodni, tych z elastanem i tych ze 100% bawełną, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Ludzie ceniący wygodę mogą zdecydować się na jeansy Lee przylegające do ciała, dzięki czemu będą one wygodniejsze podczas siedzenia czy kucania. Z kolei miłośnicy tradycyjnego jeansowego „feelingu” z pewnością wybiorą spodnie szyte wyłącznie z naturalnej bawełny.

 

 

Brak komentarzy.

Komentuj:

Token
 

NEWSLETTER